FANDOM


Życiorysy Świadków Jehowy prześladowanych za wiarę w okresie III Rzeszy

Lista prześladowanych

(kolejność według porządku alfabetycznego nazwisk)

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWZInne

A

  1. Hermann Abke — stracony w 1944
  2. Else Abt — przeżyła
  3. Harald Abt — przeżył
  4. Pamfil Albu — przeżył (więziony w Borze)
  5. Werner Allenberger — rozstrzelany 8 maja 1944
  6. Joachim Alfermann — przeżył
  7. Georges Amrouche — przeżył
  8. Adolphe Arnold — przeżył
  9. Emma Arnold — przeżyła
  10. Simone Arnold — przeżyła
  11. Rudolf Auschner — ścięty 22 września 1944 (w wieku 17 lat) w Halle/Saale

B

  1. Katharina Badent — zwolniona w 1938
  2. Johanna Bakker — przeżyła
  3. Mihovil Balković — ścięty przez partyzantów w listopadzie 1944
  4. Paul Balzereit — wyrzekł się wiary, przeżył
  5. Erich Barthel — stracony 11 sierpnia 1944
  6. Emil Bauer — zginął?? (stolperstein)
  7. Karl Baur — zamordowany 4 maja 1941
  8. Gustaw Baumert — ??
  9. Walda Beckman — przeżyła
  10. Marta Belebczuk — przeżyła
  11. Gijsbertus Nicholaas van der Bijl — przeżył
  12. Claude Blanvin — przeżył
  13. Ferdinand (Wilhelm) von Blume — zginął?? (stolperstein)
  14. Hermann Boian — zamordowany 22 stycznia 1940 w KL Sachsenhausen
  15. Gustav Bopp — zmarł 7 lipca 1941 w KL Dachau
  16. Feliks Borys — przeżył
  17. Hermann Brandt — zwolniony 26 czerwca 1939
  18. Ida Brandt — zmarła na torturach 20 października 1943
  19. Otto Brandt — zwolniony 26 czerwca 1939
  20. Victor Bruch — przeżył
  21. Ludwik Brummer — rozstrzelany 3 grudnia 1941
  22. Konrad Brzezek — zamordowany 6 czerwca 1942
  23. Friedrich Büttner — zamordowany 2 marca 1945
  24. Martha Büttner — zamordowana 1945

C

  1.  ?? Ceglarski — przeżył??
  2. Maria A. Chrupalla — zamordowana 6 lutego 1942
  3. Paul Chrupalla — uwolniony 1945
  4. Paul Erhard Clausnitzer — zginął?? (stolperstein)
  5. Elsa Cranz — zmarła 29 listopada 1943 w KL Ravensbrück
  6. Ludwig Cyranek — stracony 3 lipca 1941

D

  1. Else Danhofer — stracona?
  2. Helen Danner — przeżyła
  3. Ruth Danner — przeżyła
  4.  ?? (matka Ruth) Danner — przeżyła
  5.  ?? (ojciec Ruth) Danner — przeżył
  6. Charlotte Decker (po mężu Tetzner) — przyjęła wierzenia w obozie
  7. Lajos Deli — powieszony w marcu 1945 w Sárvár na Węgrzech
  8. Anna Maria Denz — zmarła
  9. Oskar Denz — zmarł
  10. Franz Desch — przeżył
  11. August Dickmann — rozstrzelany 15 września 1939 w KL Sachsenhausen
  12. Änne Dickmann — przeżyła
  13. Heinrich Dickmann — przeżył
  14. Max Hermann Dietze — zmarł w areszcie obserwacyjnym 28 września 1938
  15. Bernard Dornik — ??
  16. Edyta Dornik — ??
  17. Henryk Dornik — przeżył
  18. Róża Dornik — ??
  19. Franjo Dreven — zamordowany w 1943 przez partyzantów
  20. Franc Drozg — rozstrzelany 8 czerwca 1942 w Ptuj w Słowenii
  21. Albert van Duren — zmarł w maju 1945 w Bergen-Belsen

E

  1. Max Eckert — zmarł 21 lutego 1940 w KL Mauthausen
  2. Ernst Ehepaar — zginął?? (stolperstein)
  3. Karl Endstrasser — stracony 15 grudnia w Berlinie-Plötzensee
  4. Josef Engel — zginął?? (stolperstein)
  5. Julius Engelhardt — 2 czerwca 1944 skazany na karę śmierci
  6. Leopold Engleitner — przeżył
  7. Peter Esch — przeżył

F

  1. Lestan Fabijan — zamordowany w 1943 przez partyzantów
  2. Elly Fey — przeżyła
  3. Karl Finkernagel — zginął?? (stolperstein)
  4. Sophie Fischer — przeżyła?
  5. Anita Frank — zamordowana w kwietniu 1945 w KL Bergen-Belsen
  6. Gertrud Franke — przeżyła
  7. Konrad Franke — przeżył
  8. Max Franke — przeżył
  9. Nikolaus Fraunhofer — zginął?? (stolperstein)
  10. Erich Frost — przeżył

G

  1. Hans Gärtner — zmarł 26 kwietnia 1940 w KL Dachau
  2. Johanne Gesink — zginęła?? (stolperstein)
  3. Erich Golly — zamordowany 16 lutego 1945 w KL Dachau
  4. Ernst Fritz Gottschling — zmarł podczas marszu śmierci 21 kwietnia 1945 z KL Buchenwald
  5. Josef Göls — zginął?? (stolperstein)
  6. Jan Gontkiewicz — ??
  7. Bernhardt Gottlieb — esesman, który przyjął wierzenia SJ
  8. Helene Gotthold — stracona na gilotynie 8 grudnia 1944 w Berlinie-Plötzensee
  9. Bernhard Grimma — stracony na gilotynie 21 sierpnia 1942 roku w Berlinie-Plötzensee
  10. Paul Gross — stracony 9 sierpnia 1943 w Brandenburgu
  11. Max August Grote — zmarł 21 października 1940
  12. Johann Gruber — zginął?? (stolperstein)
  13. Rosa Günther — zamrdowana 22 października 1942 w KL Auschwitz-Birkenau

H

  1. Georg Halder — zginął?? (stolperstein)
  2. Johann Haslauer — zamordowany 12 sierpnia 1940 w KL Sachsenhausen
  3. Maria Haslauer — zamordowana 27 września 1942 w KL Auschwitz-Birkenau
  4. Erich Hermann — stracony 24 września 1940 w Brandenburgu
  5. Wilhelm Hengeveld — zginął?? (stolperstein)
  6. Mathilde Hengeveld — zginęła?? (stolperstein)
  7.  ? Henschel — stracony 10 maja 1944
  8.  ? Henschel — uwięziona, przeżyła
  9. Elfriede Henschel — zmarła w więzieniu
  10. Auguste Hetkamp — zginął?? (stolperstein)
  11. Wilhelm Hetkamp — zginął?? (stolperstein)
  12. Frieda Hild — zmarła 30 kwietnia 1939
  13. Willy Hild — uwolniony
  14. Johann Hildenbeutel
  15. Jean Hisiger — został stracony
  16. Joseph Hisiger — przeżył
  17. Paulina Hofmaier (z domu Feuerstein) — uwolniona
  18. Maria Hombach — przeżyła
  19. Johann Hörstgen — zamordowany 14 sierpnia 1944
  20. Antal Hőnisch — rozstrzelany w marcu 1945 na Węgrzech
  21. Filip Huzek-Gumbazir — zamordowany w 1943 przez partyzantów

I

J

  1. Nadieżda Jarosz — przyjęła wierzenia SJ w obozie
  2. Ida Jeremias — zginęła?? (stolperstein)
  3. Max Jeremias — zginął?? (stolperstein)
  4. Ruth Jeremias — zginęła?? (stolperstein)
  5. Maatje de Jonge-van den Heuvel — przeżyła
  6. Amelie Jordt — zamordowana 18 marca 1942

K

  1. Otto Kabot — zginął?? (stolperstein)
  2. Konrad Kaiser — zginął?? (stolperstein)
  3. Adam Kaltwasser —
  4. Wilhelmine Kaltwasser —
  5. Edward Kaplan — przeżył, polski Żyd, który w obozie przyjął wierzenia SJ
  6. Bernhard Kell — zginął?? (stolperstein)
  7. Werner Kerlekien —
  8. Ludwik Kinicki — zmarł pod koniec 1944 w KL Mauthausen-Gusen
  9. Wilhelm Kleissle —
  10. Victoria Klimm —
  11. Max Klix —
  12. Erwin Klose — przeżył
  13. Matthias Köhli —
  14. Adolf Krämer — zginął?? (stolperstein)
  15. Jakob Krämer — zginął?? (stolperstein)
  16. Oscar Krieg — zginął?? (stolperstein)
  17. Hermann Kubalski —
  18. Paul Kuchenbäcker —
  19. Annemarie Kusserow — przeżyła
  20. Elisabeth Kusserow — przeżyła
  21. Franz Kusserow — przeżył
  22. Hans-Werner Kusserow — przeżył
  23. Hilda Kusserow — przeżyła
  24. Hildegard Kusserow — przeżyła
  25. Karl-Heinz Kusserow — przeżył
  26. Magdalena Kusserow (po mężu Reuter) — przeżyła
  27. Paul-Gerhard Kusserow — przeżył
  28. Waltraud Kusserow — przeżyła
  29. Wilhelm Kusserow — rozstrzelany 27 kwietnia 1940 w Münster
  30. Wolfgang Kusserow — stracony 27 marca 1942 w Brandenburgu
  31. Therese Kühner — stracona 6 października 1944 w Berlinie-Plötzensee

L

  1. Otto Laabs — zamordowany w 1942 na zamku Hartheim
  2. Anna Landschneider — zginęła?? (stolperstein)
  3. Heinrich Ferdinand Landschneider — zginął?? (stolperstein)
  4. Gerhard Liebold — ścięty 6 maja 1943 w Brandenburgu
  5.  ?? (ojciec Gerharda) Liebold — stracony w 1941 w Brandenburgu
  6. Max Liebster — przeżył, wierzenia SJ przyjął w obozie
  7. Simone Arnold Liebster — przeżyła
  8. Elfriede Löhr — przeżyła

M

  1. Martin Magyarosi — przeżył (zmarł w więzieniu komunistycznym)
  2. Otto Martens —
  3. Berta Maurer —
  4. Rudolf Mazanec — zginął?? (stolperstein)
  5. Anna Luise Meissner —
  6. Balthasar Meyer — zginął?? (stolperstein)
  7. Henriette Meyer — zginęła?? (stolperstein)
  8. Alois Miczek — przyjął wierzenia SJ w obozie
  9. Stefan Milewski — ??
  10. Walentina Miminoszwili — przyjęła wierzenia SJ w obozie
  11. Franz Mittendorfer — zginął?? (stolperstein)
  12. Piet van der Molen — przyjął wierzenia SJ w obozie
  13. Alois Moser — przeżył
  14. Johann Moser — zginął?? (stolperstein)
  15. Anna Muth — zginęła?? (stolperstein)
  16. Leo Muth — zginął?? (stolperstein)
  17. Adolf Mühlhäuser —

N

  1. Aleksej Nepoczatow — przyjął wierzenia SJ w obozie
  2. Oldřich Nesrovnal — przyjął wierzenia SJ w obozie
  3. Johann Nobis — stracony na gilotynie 6 stycznia 1940 w Berlinie-Plötzensee
  4. Matthias Nobis — stracony na gilotynie w 1940 w Berlinie-Plötzensee

O

  1. Gertrud Ott — przeżyła

P

  1. Luise Pakull — stracona 8 grudnia 1944
  2. Piotr Parcej — przeżył
  3. Otto Pawelzik — stracony 29 listopada 1941 w Brandenburgu
  4. August Peters — przeżył
  5. Johann Pichler — zginął?? (stolperstein)
  6. Friederich Poburski — zginął?? (stolperstein)
  7. Gertrud Pötzinger — przeżyła
  8. Martin Pötzinger — przeżył

Q

  1. Jean Queyroi — przeżył

R

  1. Gerhard Raddatz —
  2. Deliana Rademakers — zmarła w grudniu 1942 w KL Auschwitz-Birkenau
  3. Anton Rafetseder — zginął?? (stolperstein)
  4. Rudolf Redlinghofer — stracony na gilotynie 11 stycznia 1940 w Berlinie-Plötzensee
  5. Karl Reese —
  6. Aloisia Regenfelder — zginęła?? (stolperstein)
  7. Josef Regenfelder — zamordowany w marcu 1944 w KL Dachau
  8. Josef Rehwald — przeżył
  9. Otto Reiche —
  10. Robert Reicher — zginął?? (stolperstein)
  11. Cäcilia Reiter — zmarła w 1942 w KL Auschwitz-Birkenau
  12. Ernst Reiter — przeżył
  13. Franz Reiter — stracony na gilotynie 6 stycznia 1940 w Berlinie-Plötzensee
  14. Albin Relewicz — przeżył
  15. Julius Rinklin —
  16. Richard Rudolph — przeżył
  17. Wilhelm Ruhnau — aresztowany 25 września 1936 przepadł bez wieści
  18. Max Rübsam — aresztowany

S

  1. Rachel Sacksioni-Leveé — przeżyła
  2. Franz Saumer —
  3. Anna Sax — zmarła 15 sierpnia 1942 w KL Ravensbrück
  4. Anna Schaumann —
  5. Marie Schättle — zginęła?? (stolperstein)
  6. Wilhelm Scheider — przeżył
  7. Ludwig Schetter — zginął?? (stolperstein)
  8. Katharina Schmid —
  9. Horst Schmidt —
  10. Joseph Schoen — przeżył
  11. Josef Schöfegger — zamordowany 15 kwietnia 1940 w KL Sachsenhausen
  12. Karl Schurstein — zginął z rąk esesmanów w 1944 w KL Dachau
  13. Eugen Schwab —
  14. Josef Schwarz —
  15. Stanislaus Schwarz —
  16. Karl Schwarzer — ??
  17. Walter H.E. Schwendt —
  18. Anna Seifert — ??
  19. August Seelhorst — zginął?? (stolperstein)
  20. Regina Seelhorst — zginęła?? (stolperstein)
  21. Ernst Seliger — przeżył
  22. Hildegard Seliger — przeżyła
  23. Ivan Sever — zamordowany w 1943 przez partyzantów
  24. Stevan Stanković — zmarł w obozie koncentracyjnym w Jasenovacu
  25. Gerhard Steinacher — ścięty na gilotynie 30 marca 1940 w Berlinie-Plötzensee
  26. Alfred Seltmann —
  27. Otto Reinhold Siegel —
  28. Wilhelm Soulier —
  29. Jonathan Stark —
  30. Johannes Steyer — przeżył
  31. Friedrich (Fritz) Stoffels — zginął?? (stolperstein)
  32. Klara Stoffels —
  33. Johann Stossier — zmarł na krótko przed wyzwoleniem obozu KL Sachsenhausen
  34. Bertalan Szabó — rozstrzelany w marcu 1945 na Węgrzech
  35. Andrzej Szalbot — przeżył
  36. Ádám Szinger — przeżył

T

  1. Notburga Tiefgraber — zginęła?? (stolperstein)
  2. Alfred Willi Tilke — zamordowany 9 kwietnia 1940 w KL Neuengamme
  3. Johann Trausner — zamordowany 24 października 1941 w KL Neuengamme

U

V

  1. Božena Vodrážková — przyjęła wierzenia SJ w obozie

W

  1. Wattiaux — przyjął wierzenia SJ w stalagu
  2. Ernst Wauer — przeżył
  3. Anna Wegscheider — zginęła?? (stolperstein)
  4. Josef Wegscheider — zginął?? (stolperstein)
  5. Erwin Wehmeijer — zginął
  6. Paul Weseler —
  7. Robert Arthur Winkler — przeżył
  8. Franz Wohlfahrt — przeżył
  9.  ?? (ojciec Franza) Wohlfahrt — egzekucja
  10.  ?? (brat Franza) Wohlfahrt — egzekucja
  11. Hermann August Wollschläger —
  12. Hans Christian Carl Wulff —
  13. Ludwig Wurm — esesman, który przyjął wierzenia SJ

Z

  1. Adolf Zanker — zginął?? (stolperstein)
  2. Stanisław Zając — przeżył
  3. Emmy Zehden — stracona na gilotynie 9 czerwca 1944 w Berlinie-Plötzensee
  4. Richard Zehden —
  5. Anna Zellman —
  6. Emil Zellman —
  7. Berta Zenken — zginęła?? (stolperstein)
  8. János Zsondor — rozstrzelany 7 marca 1945 w Körmend na Węgrzech

Inne grupy badackie

  1.  ?? Donner (z Łodzi) — stracony na gilotynie w Berlinie-Plötzensee (ŚRME)
  2. Wiktor Stachowiak — przeżył (Świecki Ruch Misyjny „Epifania”)
  3. August Stahn — zabity przez kapo (Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego)